Umów się na wizytę +48 607 929 700 / +48 12 349 01 59 lub napisz do nas!

peelingi chemiczne
peeling chemiczny 2

Jakie są wskazania do zabiegu peelingu chemicznego?

Istnieje wiele wskazań do zabiegu peelingu chemicznego. Każdy z nich należy skonsultować ze specjalistą, który szeroko omawia z pacjentem przebieg leczenia. Do najczęstszych wskazań należą: blizny, rozstępy, zmarszczki, zwiotczała, pozbawiona elastyczności skóra

Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty zabiegów różnią się od siebie ze względu na użyty w ich trakcie preparat. Do najważniejszych efektów zauważalnych po zabiegu z użyciem peelingów chemicznych zalicza się: wyraźne odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek, nawilżenie skóry, regeneracja cery i głębokie oczyszczenie, zmniejszenie ilości wykwitów trądzikowych

Jakie są rodzaje i właściwości peelingów kwasowych?

Peelingi chemiczne to zabiegi zróżnicowane pod względem składu. To mieszanki różnego rodzaju substancji o właściwościach złuszczających. Dzięki temu, można wykorzystać je do pielęgnacji wybranego rodzaju cery. Mogą to być między innymi peelingi dla skóry:

dojrzałej, mające działanie regenerujące i odmładzające. Spłycają one także oraz wygładzają zmarszczki,
z przebarwieniami, które zawierają aktywne składniki wyrównujące koloryt skóry oraz redukujące przebarwienia,
trądzikowej, zawierające aktywne substancje działające normalizująco, antybakteryjnie oraz oczyszczająco,
naczynkowej, posiadające delikatniejsze właściwości złuszczające. Chronią one także wrażliwe naczynka przed uszkodzeniami.

Peeling może być także stosowany na skórze bez wyraźnych problemów zdrowotnych czy estetycznych. W takim wypadku, używa się go w celu głębokiego nawilżenia oraz rewitalizacji naskórka.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Istnieje kilka przeciwwskazań zdrowotnych, które czasowo lub trwale nie pozwalają na wykonanie zabiegu z użyciem peelingu chemicznego. Do czasowych, zaliczyć można aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne, podrażnienia skóry w miejscu wykonania zabiegu, a także ciąża oraz okres karmienia. Stałymi przeciwwskazaniami są natomiast choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania blizn przerostowych, czy łuszczyca.

Jakie są zalecenia przed i pozabiegowe?

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem bądź specjalistą, który wraz z pacjentem omówi przebieg leczenia. Warto już na początku wiedzieć, że istnieje kilka istotnych zaleceń przed i pozabiegowych.

 

Przed zabiegiem, przez co najmniej 30 dni nie należy opalać się intensywnie – na słońcu, w solarium, ani też za pomocą preparatów samoopalających. Ponadto, na co najmniej 10 dni przed zabiegiem nie należy wykonywać zabiegów depilacji, woskowania, mikrodermabrazji czy elektrolizy. Nie należy także używać mocno ścierających gąbek, które mogą podrażnić naskórek przed zabiegiem, co może spowolnić proces gojenia się skóry lub spowodować, że efekty zabiegu będą mniej zauważalne. Na kilka dni przed zabiegiem z użyciem peelingu chemicznego nie należy także używać kremów z retinoidami oraz kwasami chemicznymi.


Po zabiegu również należy stosować się do zaleceń specjalisty, aby efekty peelingu były optymalne i w pełni zauważalne. Przede wszystkim, podobnie jak przed zabiegiem, należy unikać intensywnej ekspozycji na słońce, opalania na solarium czy stosowania samoopalaczy. Aby właściwie chronić delikatną po zabiegu skórę, należy stosować kremy z wysokim filtrem, o faktorze co najmniej 30. Ponadto, należy stosować nawilżające lecz delikatne preparaty, najlepiej te przeznaczone dla skóry wrażliwej oraz hipoalergiczne.

 

Warto także zrezygnować z kremów z AHA na około dwa tygodnie, a także z mocnych kosmetyków oraz makijażu, na co najmniej dobę po zabiegu.

Po zabiegu należy spodziewać się odczuwalnego swędzenia oraz lekkiego zaczerwienienia skóry, która poddana była działaniu peelingu. Nie należy drapać swędzących miejsc – może to bowiem wywołać większe podrażnienia i spowolnić proces gojenia się skóry.