LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK

Laserowe zamykanie naczynek – Kraków

Teleangiektazje to rozszerzone, drobne naczynia krwionośne o czerwonym zabarwieniu i średnicy od 0,1 mm do 0,4 mm, które znajdują się pod skórą na głębokości ok. 0,4 mm. Mogą mieć kolor czerwony , niebieski lub brunatny.Wystepują pojedynczo lub w skupiskach.Najczęściej są zlokalizowane na nosie , policzkach i nogach. Rozszerzone naczynka krwionośne  (teleangiektazje) mogą  pojawić  się pod wpływem  stresu i gwałtownej  zmiany temperatury oraz po spożyciu ostrej potrawy i alkoholu.Jeśli posaidasz cere naczynkową należy zrezygnować z intensywnego opalania się oraz   sauny . Warto również zwracać uwagę na kosmetyki  do pielęgnacji skóry.

Teleangiektazje to najczęstsza forma zaburzeń krążenia żylnego, która dotyka kobiety i mężczyzn

Najpopularniejszym i najskuteczniejszym zabiegem  w usuwaniu teleangiektazji jest laser Nd :YAG

NA CZYM  POLEGA ZABIEG LASEROWEGO  ZAMYKANIA NACZYNEK?

Zamykanie popękanych naczynek  za pomocą laseraNd:YAG polega na skierowaniu światła lasera w naczynka.  Światło lasera jest absorbowane przez barwnik hemoglobine znajdującą się w czerwonych krwinkach i zostaje zamienione na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z naczynia zostaje odparowana woda i nacznko zostaje zamknięte i obkurczone. Zabieg laserowego zamykania naczynek jest zabiegiem bezpiecznym , gdyż  działa  tylko na naczynka.

JAK POZBYĆ  SIĘ  PAJĄCZKÓW?

Najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą  zamykania popękanych naczynek na twarzy i na nogach  jest laseroterapia. Dzięki  tej metodzie defekt kosmetyczny może  zostać  zlikwidowany.

ILE  POTRZEBA  ZABIEGÓW LASEROWEGO USUWANIA NACZYNEK?

Zabieg laserowego usuwania naczyń trzeba powtórzyć kilka razy. Naczynka na nogach usuwa się od 3 do 5 zabiegów, a na twarzy potrzeba ok. 3 zabiegów.

PIELĘGNACJA SKÓRY  PO LASEROWYM  ZAMYKANIU  TELEANGIEKTAZJI

Bezpośrednio  po zabiegu na skórze pojawia się pieczenie, zaczerwienienie,  obrzęk. Po kilku dniach mogą  pojawić  sie strupki. Po zabiegu stosujemy kremy łagodzące. Po zabiegu laserowego zamykania naczynek nie należy stosować toników na bazie alkoholu. Osuszenie skóry musi być  ostrożne. Przez 3 tyg po zabiegu nie wolno się  opalać . Bezpośrednio  po zabiegu nie powinno korzystać  sie z sauny , basenów .Konieczna jest fotoprotekcja. Przez ok 3 do 5 dni najlepiej nie stosować  makijażu.

ILE TRWA ZABIEG LASEROWGO ZAMYKANIA NACZYNEK?

Zabieg trwa od 15 minut do 40 minut. W miejscu zabiegu po laserowy zamykaniu naczynek pojawi się zaczerwienienie, które ustąpią po kilku godzinach.

JAKI JEST OKRES REKONWALESCENCJI?

Regeneracja  skóry  trwa od 2 do 3 tyg. Przez tydzień po zabiegu  mogą utrzymać się zaczerwienienia i małe  strupki, których nie wolno zdrapywać. Po zabiegu należy  stosować  się do zaleceń .

KIEDY WIDOCZNE SĄ  PIERWSZE EFEKTY  PO ZAMYKANIU NACZYNEK NA TWARZY I NOGACH ?

Często pierwsze efekty są już  widoczne po pierwszym razie.Wszystko zależy  od koloru , średnicy naczynek i głębokości  ich położenia.

KIEDY NAJLEPIEJ WYKONAĆ LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK ?

Najlepszy moment na wykonanie laserowego zamykania naczynek to jesień.

WSKAZANIA DO ZABIEGU LASEROWEGO ZAMYKANIA NACZYNEK:

-Naczyniaki płaskie

-Naczyniaki jamiste

-Naczyniaki starcze

-Teleangiektazje

-Trądzik różowaty

-Pojedyncze naczyniaki gwiaździste

-Naczynka na nogach

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU LASEROWEGO ZAMYKANIA NACZYNEK:

-Ciąża

-Wrażliwości na światło

-Opalona skóra

-Cukrzyca

-Stosowanie antykoagulantów (leków obniżających krzepliwość krwi)

-Zaburzenia krzepnięcia

-Bliznowce

-Terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie)

-Choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy,

-Spożywanie ziół światłouczulających, takich jak dziurawiec, nagietek, czy skrzyp polny zmiany wirusowe, bakteryjne, grzybicze,