Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe, nazywany także jako ‘wampirzy lifting’, to skuteczna metoda dostarczania aktywnych składników do skóry. Osocze bogatopłytkowe charakteryzuje się wysokim poziomem cennych witamin, substancji odżywczych, elektrolitów, a także czynników wzrostu. Terapia osoczem pobudza komórki naszej skóry do produkcji kolagenu typu III. Osocze bogatopłytkowe stymuluje skórę do odnowy i rewitalizacji, dzięki czemu staje się ona elastyczna odmłodzona i zregenerowana. Jest to jeden z najbezpieczniejszych, najbardziej naturalnych dla naszego organizmu zabiegów .

Na czym polega zabieg?

Jest to zabieg polegający na pobraniu niewielkiej ilości krwi żylnej pacjenta, odwirowaniu w specjalnej wirówce i podaniu w formie mezoterapii na skórę twarzy, szyi, dekoltu i owłosioną skórę głowy.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest odrobinę bolesny jak podczas klasycznej mezoterapii pacjent odczuwa delikatne ukłucia igłą.

Czy można łączyć ten zabieg z innymi zabiegami?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego łączy się z laserem frakcyjnym CO2 w leczeniu blizn oraz stymulacji skóry.

Wskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym:

-Wiotka skóra

-Cienie pod oczami

-Rozstępy

-Zwiotczała skóra szyi, dekoltu, dłoni

-Zwiotczałe policzki

-Wspomaganie terapii laserowej i odnowie naskórka po peelingach

-Blizny potrądzikowe

-Wypadające włosy

-Odżywienie i poprawa nawilżenia skóry

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii igłowej z osoczem bogatopłytkowym?

-Choroby krwi

-Infekcje bakteryjne lub wirusowe

-Problemy z krzepliwością krwi

-Stosowanie leków zmniejszających krzepliwość

-Nowotwory

-Ciąża i okres karmienia piersią

Terapia osoczem bogatopłytkowym w wypadaniu włosów

Terapia osoczem bogatopłytkowym na wzrost włosów została przetestowana przez wielu badaczy. Wyniki badań wskazują na jej dużą skuteczność i bezpieczeństwo. Wstrzykiwanie osocza w skórę głowy może być istotną opcją w leczeniu łysienia, ponieważ wiąże się to z niewielkim ryzykiem powikłań oraz stosunkowo niskimi kosztami w stosunku do efektów, jakie można osiągnąć . Aktywne płytki krwi przyczyniają się do powstawania twardej struktury i zdrowego wyglądu włosów. Nawilżają skórę głowy oraz wpływają na pracę gruczołów łojowych, chroniąc przed powstawaniem łojotoku. Czynniki wzrostu uwalniane przez płytki krwi wpływają na skuteczność zabiegu. Działając bezpośrednio na mieszek włosowy, stymulują proces wzrostu włosa.

Terapia stosowana jest w takich przypadkach jak łysienie androgenowe, telogenowe wypadanie włosów i łysienie plackowate. Właściwości osocza bogatopłytkowego wykorzystywane są u osób, u których wypadanie włosów związane jest ze stresem, zaburzeniami hormonów, przebytymi chorobami i przyjmowanymi lekami. Stosowanie osocza zaleca się także w profilaktyce, szczególnie u osób, u których utrata włosów jest dziedziczna.