USUWANIE BLIZN LASEREM

Trądzik to najczęstsza choroba skóry, która  dotyczy 80% populacji młodzieży. Najczęściej  wystęuje na skórze twarzy. Niestety walka z trądzikiem, pozostawia na skórze  przebarwienia pozapalne i blizny zanikowe.Blizny potrądzikowe umiejscowione w widocznych miejscach często  obniżają  komfort psychiczny u osób, u których występują.  Blizny potrądzikowe są  trwałymi zmianami , natomiast przebarwienia powstają  w miejscu wygojonego wykwitu.

Jeśli walczysz z bliznami po trądziku,przebarwieniami skóry, bliznami po ospie, bliznami po operacji lub po oparzeniu, skorzystaj z zabiegów usuwania blizn laserem frakcyjnym CO2 .Laserowa redukcja blizn należy  do jednych z bardziej skutecznych zabiegów. Jest to zabieg bezpieczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Na czym polega zabieg usuwania blizn laserem? 

Działanie lasera polega na kontrolowanym wytwarzaniu niewielkich uszkodzeń skóry, odparowaniu i koagulacji tkanek dzięki czemu następuje przebudowa i regeneracja skóry. Energia cieplna dostarczona w głąb skóry aktywuje procesy gojenia i tworzenia nowego kolagenu. Szybka i silna regeneracja jest możliwa dzięki temu, że każde uszkodzenie jest otoczone fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki.

Jak wygląda skóra po zabiegu laserem?

Bezpośrednio  po zabiegu usuwania blizn skóra jest czerwona i opuchnięta i odczuwalne jest pieczenie. Później  skóra  brązowieje i się  złuszcza .Przypomina skórę  opaloną.Do pielęgnacji skóry po zabiegu laserowego usuwania blizn stosuje się delikatne preparaty bez alkoholu i mydła oraz kremy natłuszczające i kremy z filtrem . Proces gojenia trwa od 7 do 10 dni. Bezpośrednio po zabiegu trzeba pamiętać  aby nie wystawiać  skóry na szkodliwe warunki , takie jak słońce , mróz , wiatr . Jeśli  zastosujemy się  do zaleceń specjalisty, zabieg z użyciem  lasera frakcyjnego nie wywołuje  żadnych  niepożądanych  efektów  ubocznych.

Ile trwa zabieg laserowego usuwania blizn?

Zabieg trwa od 30 do 60 min.

Kiedy rozpocząć zabiegi leczenia blizn potrądzikowych?

Najlepszą porą roku na rozpoczęcie serii zabiegów laserem CO2 na twarz jest jesień.

usuwanie blizn laserem kraków - zabieg leczenia blizn

Ile zabiegów laserem stosować na blizny?

Laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2 wykonuje się  3-5 zabiegów.

Efekty  usuwania blizny są zależne od rodzaju blizny, wieku blizny, głębokości blizny oraz umiejscowienia.

Czy zabieg usuwania blizn jest bolesny?

Odczucia są bardzo indywidualne zależy  to od progu bólu  każdego z nas. Do zabiegu laserowego usuwania blizn stosujemy krem znieczulający . Znieczulenie aplikuje się 30 min .  przed zbiegiem.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ  EFEKT TERAPII LASEREM FRAKCYJNYM CO2?

Efekt poprawy jakości  skóry  utrzymuje się  do kilku lat. Efekty leczenia są  widoczne już po 4 tyg.

Zalecenia przed zabiegiem

Przed zabiegiem laserowego usuwania blizn  należy  odstawić  kremy z retinolem i kwasami.  Skóra nie może  być  opalona.Nie wolno wykonywać  zabiegów  złuszczających np .mikro-dermabrazji i peelingów chemicznych.

Przeciwskazania do zabiegu:

-Atopowe zapalenie skóry

-Łuszczyca

-Aktywny trądzik

-Retinoidy

-Opalona skóra

-Ciąża i karmienie piersią

-Aktywna opryszczka

-Przyjmowanie suplementów ziołowych  i antybiotyków

-Epilepsja

-Bielactwo

Wskazania do zabiegu laserek frakcyjnym:

-Blizny  (potrądzikowe, pooperacyjne, po oparzeniach, pourazowe)

-Odmłodzenie skóry, resurfacing skóry

-Rozszerzone pory

-Przetłuszczająca się cera

-Cienie pod oczami

-Przesuszona ,szara cera

-Usuwanie znamion, brodawek

-Zmarszczki wokół ust , oczu

-Rozstępy