Dermapen 4

laser dermapen kraków 1

Jest to zabieg z użyciem oryginalnego urządzenia dermapen 4, umożliwiającego widoczne poprawienie wyglądu skóry. Urządzenie działa w pełni automatycznie i może być używane niemal na każdej części ciała.

Dermapen 4 to niezwykle precyzyjne urządzenie, które dzięki swojej dokładności, a zarazem delikatności, może być stosowane nawet u pacjentów z delikatną, cienką skórą. Urządzenie wykorzystuje 12 mikroigieł, które w sposób kontrolowany nakłuwają automatycznie skórę, z prędkością około 20 nakłuć na sekundę. Nakłucia pobudzają skórę oraz jej czynniki wzrostu, a także zawarte w niej fibroblasty, wskutek czego regeneruje się ona znacznie szybciej i pozbywa się widocznych niedoskonałości estetycznych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie, na skórę nakładana jest maść znieczulająca, na której działanie należy poczekać kilkanaście do trzydziestu minut. Po tym czasie lekarz rozpoczyna wykonywanie właściwych czynności zabiegowych, czyli nakłuć urządzeniem. Precyzyjne mikroiniekcje powodują mikrouszkodzenia skóry, pobudzając ją do szybkiej regeneracji.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Wskazaniami do zabiegu są różnego rodzaju problemy skórne. Każdy z nich należy wcześniej skonsultować z lekarzem lub specjalistą, który zaleci odpowiednią ilość oraz częstotliwość zabiegów, a także dostosuje odpowiedni rodzaj preparatu do występującego problemu. Wskazania do zabiegu z użyciem urządzenia dermapen 4 to między innymi:

zabiegi dermapen kraków
laser dermapen kraków

Jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg niesie za sobą wiele korzyści i widocznych efektów. Aktywna stymulacja warstw skóry nie tylko niweluje jej niedoskonałości, ale także poprawia jej elastyczność oraz gęstość.

Efekty zauważalne są już po kilku dniach od zabiegu – przede wszystkim, następuje wyraźne ujędrnienie skóry. Następnie zauważyć można pożądane efekty, takie jak wyrównanie blizn oraz rozstępów, spłycenie zmarszczek czy redukcję przebarwień.

Jak przygotować się do zabiegu?

Na dwa dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych, takich jak ketoprofen czy aspiryna. Oprócz tego zalecenia, zabieg nie wymaga innych, specjalnych przygotowań, chyba, że podczas wcześniejszych konsultacji zaleci to specjalista.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu z użyciem urządzenia dermapen. Mogą one czasowo lub trwale uniemożliwić jego wykonanie. Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi:

zabiegi dermapenem kraków

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Istnieje kilka ważnych zaleceń, wedle których należy postępować po wykonaniu zabiegu bądź serii zabiegów z użyciem urządzenia. Przede wszystkim, nie należy wystawiać skóry na działanie promieni UV. Ponadto, nie należy stosować mocnych kosmetyków, czy preparatów z dodatkiem alkoholu. Skórę po zabiegu powinno się pielęgnować wyłącznie kosmetykami specjalnie do tego przeznaczonymi; zmniejszają obrzęk, a także znacznie przyspieszają proces regeneracji skóry.

Ile zabiegów zapewni najlepsze efekty?

Dokładna ilość wykonanych zabiegów uzależniona jest od konkretnego przypadku, stanu skóry pacjenta oraz zaleceń lekarza bądź specjalisty. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak lepszych rezultatów spodziewać się można po 3 do 5 zabiegów, wykonanych w określonych odstępach czasu.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu może być odczuwalna lekka bolesność, w obszarze poddawanym działaniu urządzenia. Bezpośrednio po zabiegu, możliwe jest także pojawienie się niewielkich krwiaków w miejscach nakłuć, a także odczuwanie lekkiego i krótkotrwałego swędzenia oraz pieczenia.

Wszystko to jest jednak w pełni normalną i prawidłową reakcją na zabieg i powinno samoistnie ustąpić po kilku do kilkunastu dni.