Umów się na wizytę +48 607 929 700 / +48 12 349 01 59 lub napisz do nas!

dermapen2
dermapen urządzenie

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie, na skórę nakładana jest maść znieczulająca, na której działanie należy poczekać kilkanaście do trzydziestu minut. Po tym czasie lekarz rozpoczyna wykonywanie właściwych czynności zabiegowych, czyli nakłuć urządzeniem. Precyzyjne mikroiniekcje powodują mikrouszkodzenia skóry, pobudzając ją do szybkiej regeneracji.

Jakich efektów można się spodziewać?

Zabieg niesie za sobą wiele korzyści i widocznych efektów. Aktywna stymulacja warstw skóry nie tylko niweluje jej niedoskonałości, ale także poprawia jej elastyczność oraz gęstość.

Efekty zauważalne są już po kilku dniach od zabiegu – przede wszystkim, następuje wyraźne ujędrnienie skóry. Następnie zauważyć można pożądane efekty, takie jak wyrównanie blizn oraz rozstępów, spłycenie zmarszczek czy redukcję przebarwień.

Jak przygotować się do zabiegu?

Na dwa dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych. Oprócz tego zalecenia, zabieg nie wymaga innych, specjalnych przygotowań, chyba, że podczas wcześniejszych konsultacji zaleci to specjalista.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu z użyciem urządzenia dermapen. Mogą one czasowo lub trwale uniemożliwić jego wykonanie. Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi: stany zapalne skóry, ciąża oraz okres karmienia, trądzik różowaty, nowotwór, zaawansowana cukrzyca, regularne przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Istnieje kilka ważnych zaleceń, wedle których należy postępować po wykonaniu zabiegu bądź serii zabiegów z użyciem urządzenia. Przede wszystkim, nie należy wystawiać skóry na działanie promieni UV. Ponadto, nie należy stosować mocnych kosmetyków, czy preparatów z dodatkiem alkoholu. Skórę po zabiegu powinno się pielęgnować wyłącznie kosmetykami specjalnie do tego przeznaczonymi; zmniejszają obrzęk, a także znacznie przyspieszają proces regeneracji skóry.

Ile zabiegów zapewni najlepsze efekty?

Dokładna ilość wykonanych zabiegów uzależniona jest od konkretnego przypadku, stanu skóry pacjenta oraz zaleceń lekarza bądź specjalisty. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak lepszych rezultatów spodziewać się można po 3 do 5 zabiegów, wykonanych w określonych odstępach czasu.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu może być odczuwalna lekka bolesność, w obszarze poddawanym działaniu urządzenia. Bezpośrednio po zabiegu, możliwe jest także pojawienie się niewielkich krwiaków w miejscach nakłuć, a także odczuwanie lekkiego i krótkotrwałego swędzenia oraz pieczenia.

Wszystko to jest jednak w pełni normalną i prawidłową reakcją na zabieg i powinno samoistnie ustąpić po kilku do kilkunastu dni.