Umów się na wizytę +48 607 929 700 / +48 12 349 01 59 lub napisz do nas!

laserowe usuwanie naczynek kraków

Jak wygląda zabieg?

Zanim zostanie on rozpoczęty jeden z naszych lekarzy ocenia stan przebarwień widocznych przez naskórek, zwracając uwagę na ich średnicę, kolor, a także ilość. Przed każdym zabiegiem laserowego zamykania naczynek wykonujemy próbę laserową, dzięki której jesteśmy w stanie sprawdzić czy zostały dobrane odpowiednie parametry dla pacjenta. Następnie energia, którą wytwarza laser pochłaniana jest przez hemoglobinę, a krew zostaje w ten sposób podgrzana i jest zdolna do niszczenia od środka ścianki naczyń krwionośnych, a spalone naczynka po pewnym czasie zostają usunięte z organizmu.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Chwilę po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta. Czasami nabiera wyglądu jak po zbyt długim opalaniu słonecznym. Dodatkowo towarzyszy temu uczucie gorąca i pieczenia. Jednak mijają one po kilku godzinach. Mogą zniknąć jeszcze szybciej jeśli będą Państwo stosować odpowiednie środki łagodzące lub chłodne okłady. Aby skóra całkowicie zakończyła regenerację musi upłynąć około 14 dni.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po zakończonym zabiegu warto pamiętać o pielęgnacji, która pomoże lepiej zregenerować się Państwa skórze. Przez około 2-3 dni po zabiegu, ze skórą należy obchodzić się bardzo delikatnie – to znaczy, że najlepiej, aby była myta żelem bezmydłowym lub mleczkiem, które nie zawiera alkoholu. Po kąpieli osuszając ciało, należy starać się nie trzeć skóry, aby w żaden sposób jej nie podrażniać. Należy również pamiętać o tym, żeby nie stosować żadnych środków pielęgnacyjnych, które zawierają kwasy, peelingi, środki ściągające czy spirytus.

Dla kogo zalecany jest zabieg?

Wykonywany przez nas zabieg jest dedykowany dla osób, które zauważyły u siebie wyraźnie rozszerzone na trwałe naczynka krwionośne. Laserowe zamykanie naczynek pozwala przywrócić skórze jej dawny wygląd i sprawia, że nie muszą Państwo już dłużej się martwić nieestetycznymi przebarwieniami na ciele.

Aktywność po laserowym zamykaniu naczynek

Po wykonaniu zabiegu przez najbliższe 14 dni należy oszczędzać swoje ciało i prowadzić spokojny tryb życia. Zalecamy także unikania podnoszenia ciężkich rzeczy, gorących kąpieli, jacuzzi, sauny oraz korzystania z miejsc, takich jak basen, gdzie zagrożeniem dla skóry jest chlorowana woda.

Kto nie może skorzystać z tego zabiegu?

Laserowego zamykania naczynek nie powinno się wykonywać u pacjentów, którzy:

  • cierpią na choroby nowotworowe
  • cierpią na bielactwo
  • przyjmują leki hormonalne
  • cierpią na padaczkę
  • są w ciąży lub karmią piersią
  • posiadają rozrusznik serca
  • chorują na choroby skóry takie jak bielactwo lub łuszczyca